SOSYAL MEDYA NEDİR?

Günümüz teknolojisinin hızla ilerlemesi ile telefon, bilgisayar ve tablet kullanımın yaygınlaşmasıyla insanlar birbirleri ile anlık iletişim kurabilmektedir. Bu durum dijital bir sosyla platformların doğmasına neden oldu; bu platformlar başlıca Facebook , İnstagram, Twitter , Youtube gibi platformlardır.

Bu platformlardaki etkileşimlerin çoğalması ile ticari anlamda reklam ve tanıtımların dijital alana kaymasına neden olmuştur.

Sosyal Medya'da hekesin kendisine göre ilgi lanları oluştu ve bu sayede ticari faaliyet gösteren firmalarda bu alanlarda ilgi alanlarına göre reklam ve kampanya çalışmaları düzenlemektedirler.

Sosyal Medya'yı düzenli kullananlar sayfalarına sadık takipçiler çekmeye başlıyorlar bu sayede ürün tanıtımı ve kampanyalarını daha verimli hale getirebiliyorlar.  

Facebook ve İnstagram'da yüksek kitlelere ulaşabilmek için ayrıca reklam kampanyalarını çok iyi düzenlemek gerekiyor. Reklam kampanyalarını iyi düzenleyemeyenler hedef kitlelere ulaşamadıkları gibi yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalabiliyorlar.

SSM SINIRSIZ SOSYAL MEDYA İLE DİJİTAL ALANDA ZİNCİRLERİNİZİ KIRIN.

Facebook   : @sinirsizsosyalmedya

İnstagram : @sinirsizsosyalmedya

Sosyal medya uzmalığı konusunda Dia Reklam Ajansı'nın kurmuş olduğu SSM Sınırsız Sosyal Medya ile kurumsal sosyal medya hesaplarınızla sadık takipçiler edinebilir ve reklam kampayalarınızı doğru hedef kitlenize uygun doğru bütçe ile istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.

 Sınırsız Sosyal medya paketlerini görmek için tıklayınız.

2019 Türkiye İnternet Kullanım ve Sosyal Medya İstatistikleri

 

TÜRKİYE İNTERNET KULLANIMI 2019

 

TÜRKİYE SOSYAL MEDYA KULLANIMI 2019