KATALOG NEDİR?

Katalog, Yunanca κατάλογος, Latince catalogus sözcüğünden gelir. Belli bir sıraya göre hazırlanan listeye denir. Çeşitli konularda hazırlanabilirler. Daha çok kütüphane ve yayın hayatında kullanılırlar. Ticari manada kullanılan kataloglar da vardır.

Günümüzde firmaların tanıtımına en çok ihtiyaç duyduğu reklam araçlarından birisi olan katalog sayesinde müşterilerine ürünleri ve firmanın kendisi hakkında birçok bilgi verebilmektedirler.

Katalog tasarımıda bu ihtiyaca uygun hazırlanmalıdır. Özgün fikir ve tasarımlarla firmanın müşterilerine anlatmak istediğini doğru bir şekilde anlatabilmelidir.

Dia Garafik alanında müşterilerinin ihtiyacına uygun tasrımlarla bu talebe cevap vermektedir.

 

KATALOG TEKNİK BİLGİ

Kataloglar hazırlanırken içerik için bilgi ve hizmet yada ürün görselleri müşteri tarafından karşılanır. Alternatif görseller ücretli fotoğraf sitelerinden temin edilir veya özel olarak photoshop ile özel olarak hazırlanır.

Katalog 4 sayfa ve katı olarak hesap edilir. 1 Forma 4 Sayfadan oluşur ve buna göre çıkacak sayfalar grafik tasarımı ve düzeni oluşturulur.

Katolog tasarımı yapılmadan önce katalog ürünler yada hizmetler katagorize edilerek sıraya konulur ve buna göre dizayn edilir. Tasarım bittikten sonra müşteri  katalogtaki tüm görsel ve bilgileri gözden geçirerek onayı alınır ve baskı aşamasına geçilir.

 

E-KATALOG